تبلیغات
ITuniverse | دنیای فناوری اطلاعات - comic book هایی از بازی های بزرگ

...دست نوشته های یک وبگرد طراح />

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگ
نویسنده :آریان رضوی

comic book هایی از بازی های بزرگ

تا به حال به عمق داستان بازی ها و شخصیت های محبوب خود پی برده اید ؟
بهترین راه برای فهمیدن تمام داستان بازی ها خواندن comic book های آنها است .البته این راه حل برای بعضی از بازی های نتیجه بخش نیست چرا که تعدادی از این comic book بعد از مدتی،دیگر چاپ نمی شوند و برای همیشه سوالاتی را در ذهن خواننده و بازی کننده ایجاد می کنند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد .
تعدادی از شخصیت ها نیزبه دنیای کمیک (رمان های گرافیکی) راه یافته اند و بسیار موفق نیز ظاهر شده اند .در زیر یک لیست از این شخصیت های محبوب را مشاهده خواهد کرد . . Portal 2: Lab Rat

اگر شما از طرفداران پروپا قرص این بازی هستید حتما از این کمیک لذت خواهید برد .داستان این کمیک پر کننده شکاف جداول زمانی بین نسخه اول و نسخه دوم بازی است .Chell قهرمان اصلی داستان که داستان بر روی و ماجراجویی های او تمرکز دارد .
سبک نقاشی پراکنده وعجولانه و همچنین نوشته های مناسب و قصه گویی هوشمندانه از ویژگی های این کمیک است .با این که داستان در 27 صفحه نوشته شده است اما کامل زیبا و در عین حال جذاب است .
2.Mass Effect Redemption and Evolution

بازی Mass Effect یکی از غنی ترین بازی ها در زمینه داستان و شخصیت پردازی است.به همین دلیل هم کمپانی Dark Horse Comics امتیاز انتشار دو کمیک از این بازی را خریداری کرده است .
اولین کمیک با نام Mass Effect: Redemption به وقایع فرمانده شپرد و قبل از اینکه دوباره وارد بازی Mass Effect 2 شود، می پردازد .داستان در مورد شخصیت Liara T’soni و همچنین تلاش او برای پیدا کردن شپرد است.
دومین کمیک با نام Mass Effect: Evolution به داستان گویی گسترده در مورد اولین روز درگیری بین ستاره ای بشریت است به طور خاص نیز وقایع و درگیری انسان ها و Turian می پردازد .
3.World of Warcraft

جهان و دنیای بزرگ وار کرافت باعث شد که در سال های 2007 تا 2009 کمیک بوک هایی برای داستان این دنیای بزرگ منتشر شود .به همین دلیل نیز یکی از بزرگترین نویسنده های کمیک دنیا Walter Simonson با بلیزارد همکاری می کند .
برای افرادی که تا به حال به داستان Alliance King of Stormwind Varian Wrynn پی نبرده اند این کمیک می تواند بسیار مفید واقع شود . داستان این پادشاه هر گز در بازی گفته نشد.
این کمیک با صفحه های رنگی و همپنین شخصیت های رنگارنگ و معرفی کامل قهرمان ها بسیار مناسب دنیای اغراق آمیز وار کرافت است.
برای کسی که می خواهد به عمق دنیای Azeroth پی ببرد این کمیک بسیار مفید است .
4.Assassin’s Creed: The Fall

شخصیت های Ezio و Altaïr تنها آدم کش های محبوب فرقه Asssassin’s Creed نیستند .در این کمیک ما با شخصیت Nikolai Orelov آشنا می شویم . شخصیتی که در قرن 20 زندگی می کند و داستان نبرد های او با Tsars روسیه بیان می شود.(ربطی به نسخه های آینده بازی ندارد.)
در این کمیک دیگر ما مانند اتزیو به دنبال پیدا کردن معابد عجیب و غریب نیستیم بلکه با یک داستان پر کشش و جذاب با نتیجه ها و پایان های تکان دهنده طرف هستیم.
5.Tomb Raider
قبل از اینکه با سکو بازیها و ماجراجویی های لارا آشنا شویم داستان هایی از این شخصیت در دهه 90 به عنوان کمیک منتشر شد . داستان در مورد یک دختر جوان با نام لارا است که پدر ، مادر و نامزدش را در یک سانحه هوایی از دست می دهد .
گرچه کمیک Tomb Raider ممکن است در بین بازی کنندگان فراموش شده باشد اما افرادی که لارا را در کتاب های گرافیکی خلق کردند هنوز هم مشهور و محبوب هستند افرادی مانند Michael Turner و Adam Hughes که همچنان طرفداران خود را دارند .
6. Halo: Uprising

داستان این کمیک به کمک دو داستان پرداز بزرگ دنیای بازی های Brian Michael Bendis و Alex Maleev شکاف های داستانی بین نسخه 2 و نسخه 3 بازی را پر می کند .Master Chief به عنوان شخصیت اصلی بازی در داستان این کمیک نیز حضور دارد اما در مرکز داستان قرار ندارد و بخش عمده داستان شخصیت انسان های معمولی به تصویر کشیده می شود .هنر Maleev به عنوان نقطه عطف این کمیک است صحنه های مبارزه عالی کار شده اند اما صحنه های عاطفی نیز بسیار خوب و عالی کار شده اند .

البته کمیک هایی از بازی های دیگر نیز وجود دارد اما به اندازه اینها محبوب و جذاب نیستند .

…………………………………………………………………………………………………………

اگر شما از دیدن فیلم های مرتبط با بازی های لذت می برید و یا به داستان بنیادی بازی ها علاقه دارید کمیک ها می توانند بسیار به شما کمک کنند،حتما امتحان کنید .
حسین براتی (Ichimaro Gin )


توضیحات: با +1 کردن این وبلاگ در گوگل به رشد و توسعه کمک می کنید. توجه داشته باشید که پس از کلیک از شما در خواستی مبنی بر ورود به حساب کاربری گوگل خود می شود. این امر ضروریست .